تبلیغات
سر فصلی از مهندسی شیمی - صنعت نفت
 
صفحه نخست       تماس با مدیر       پست الکترونیک      RSS       ATOM
سر فصلی از مهندسی شیمی
 
یکشنبه 8 اسفند 1389 :: نویسنده : ابراهیم سیفی

صنعت نفت

در اواسط قرن 19 مردم برای روشنایی و گرمایش از روغن های نباتی و حیوانی استفاده می كردند مانند روغن های دانه و موجودات دریایی .

در همان اوقات در كشور های چین و هندوستان و یونان وآمریكای شمای مشاهده شد كه روی سطح زمین آثار روغن سیاه با بوی زننده پیدا شد در این حالت متخصصین آنجا نمونه برداری كرده و درآزمایشگاه اجزاء سازنده جسم مذكور را تحقیق كردند و به این نتیجه رسیدند كه تركیبات موجود در در روغن سیاه از نوع كاربن یا هیدروژن می باشند كه بعدا معلوم شد كه تركیبات موجود از نوع هیدروكارن است .

مردم آن دوره كه ا روغن های نباتی كار می كردند برای استفاده از فراورده های جدید كوشش نمودند كه آن را تصویه كرده كه فراورده سبك تر و بی بو بدست آورند .

متخصصین مقداری از نفت سیاه را در یك ظرف سر بسته حرارت داده و نباتهای تولیدی را مجددا سرد كردند و تبدیل به مایع سبك بی رنگ كردند كه قابل مصرف در چراغ روشنای و وسایل گرم كردن بود.

نوع مطلب :
برچسب ها :


درباره وبلاگ

روزی در آخر ساعت درس یك دانشجوی دوره دكترای نروژی ، سوالی مطرح كرد: استاد،شما كه از جهان سوم می آیید،جهان سوم كجاست ؟؟ فقط چند دقیقه به آخر كلاس مانده بود.من در جواب مطلبی را فی البداهه گفتم كه روز به روز بیشتر به آن اعتقاد پیدا می كنم.به آن دانشجو گفتم: جهان سوم جایی است كه هر كس بخواهد مملكتش را آباد كند،خانه اش خراب می شود و هر كس كه بخواهد خانه اش آباد باشد باید در تخریب مملكتش بكوشد.

پروفسورحسابی
مدیر وبلاگ : ابراهیم سیفی

آرشیو وبلاگ
نویسندگان
Online User
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :